Rapsodija Kanarinaca
Halilhodžić preporodio Nantes: Guingamp primio "petardu"
04.11.2018. u 16:50
Nantes

Fudbaleri Nantesa ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu pod vodstvom Vahida Halilhodžića, a treću u nizu u francuskoj Ligue 1.

Popularni Kanarinci večeras su na svom Stade de la Beaujoire sa 5:0 porazili posljednjeplasirani Guingamp.

Nije sve bilo tako lako za izabranike poznatog bh. stručnjaka. Njegovi izabranici do vodstva stigli su tek u 43. minuti utakmice, kada je Sala bio siguran izvođač najstrožije kazne.

Ipak, u nastavku meča viđena je prava rapsodija domaćeg tima. Prvo je Rongier u 63. minuti udvostručio prednost Nantesa. Samo sedam minuta kasnije Toure je povisio na 3:0.

Girotto je u 78. minuti zabio za 4:0, da bi katastrofu gostiju okončao Sala golom za konačnih 5:0.