Liga nacija
Hat-trick Seferovića: Švicarci do vrha napunili mrežu Belgije
Švicarci izborili završni turnir koji se igra u Portugalu
18.11.2018. u 22:53

Švicarska  je u spektakularnoj utakmici zadnjeg kola Lige nacija razbila Belgiju 5:2, osvojila prvo mjesto te se plasirala na final four koji će se sljedećeg ljeta igrati u Portugalu.

Nakon samo 17 minuta Belgija je u Luzernu vodila 2:0 golovima Thorgana Hazarda, ali je domaća ekipa  golom Rodrigueza iz penala i s dva gola Seferovića do poluvremena okrenula na 3:2.

Iako su gubili, Belgijci su u tom trenutku bili na prvom mjestu jer su prvu utakmicu kod kuće dobili 2:1, ali je Elvedi u 62. minuti povisio na 4:2, a Seferović šest minuta prije kraja kompletirao hat-trick za nevjerovatnih 5:2.

Osim Švicarske, završni turnir osigurali su Portugal i Engleska. Još jedno mjesto je ostalo upražnjeno, a to će biti Holandija ili Francuska. Ukoliko slavi u Njemačkoj, Holandija će izboriti final four, a u svakom drugom slučaju prva u grupi će završiti Francuska.