Bundesliga
Hertha prekinula crnu seriju, Ibišević remi s Eintrachtom pratio sa klupe
Berlinska Hertha odigrala je 2:2 na teškog gostovanju kod Eintrachta i tako prekinula niz od pet uzastopnih poraza
06.12.2019. u 22:24

Fudbaleri Herthe prekinuli su seriju od pet vezanih prvenstvenih poraza, i to remijem 2:2 na teškom gostovanju kod Eintrachta, kojem takođe ne cvjetaju ruže u posljednje vrijeme.

Teško da će navijači kluba iz njemačke prijestolnice biti pretjerano sretni i zadovoljni zbog jednog boda, s obzirom na to da je njihova ekipa imala dva gola prednosti manje od pola sata prije kraja utakmice.

Tim iz Berlina poveo je u 30. minuti kada je Lukebakio pogodio poslije asistencije Marka Grujića.

Sastava Jurgena Klinsmanna, u kojem večeras nije bilo nekadašnjeg bh. reprezentativca Vedada Ibiševića, s minimalnom prednošću otišao je na poluvrijeme.

Stara dama iz Berlina minimalno vodstvo imala je sve do 63. minute susreta kada je prednost gostiju udvostručio Grujić, te tako na pravi način krunisao odličnu partiju večeras.

Ipak, samo dvije minute kasnije Hinteregger je smanjio na 1:2, da bi poraz domaćeg sastava spriječio pogodak Rodea iz 86. minute susreta, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Golove s utakmice Eintracht - Hertha pogledajte OVDJE.