Oglasio se Marić
Hrvati rigaju vatru: Skandalozan penal za Argentinu, bio je prekršaj nad golmanom!
Fudbalska reprezentacija Hrvatske gubi sa 0:2 u polufinalu Svjetskog prvenstva protiv Argentine.
13.12.2022. u 21:14

Vatreni su dobro otvorili utakmicu, a Messi i društvo su u prvoj polovini prvog dijela bili potpuno uštopani.

Potom je u 32. minuti sudija Orsato odlučio pokazati na jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio Leo Messi dvije minute kasnije.

(Ne)spornu situaciju je za Sportske novosti prokomentirao Bruno Marić, šef Komisije fudbalskih sudija u Hrvatskoj.

- Iako nisam od onih koji vjeruju u teorije zavjere, moram reći da je ono što je rekao Pepe imalo smisla. Da je Argentina doista favorizirana. Naime, odluka iz 32. minute ukazuje na takvu mogućnost. Ovaj kazneni udarac nije postojao, Livaković nije napravio prekršaj.

To je mogao biti samo prekršaj na golmanu. Žao mi je što svjedočim jednoj nevjerovatnoj odluci sudije Orsata, odluci koja ima izravan utjecaj na rezultat. Nepravedno i neprihvatljivo - rekao je Marić.