Kiks Vatrenih
Hrvati šokirani u sudijskoj nadoknadi, Španija ubjedljiva
Utakmicama u Splitu, Malagi i Andorra la Velli okončano je prvo kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu.
25.03.2023. u 22:41

U prvoj utakmici poslije Mundijala fudbaleri Hrvatske pred svojim su navijačima na stadionu Poljud u duelu grupe D remizirali sa selekcijom Velsa rezultatom 1:1.

Hrvatska je do prednosti došla golom Andreja Kramarića. Napadač Hoffenheima je u 28. minuti pucao s ivice šesnaesterca i pogodio donji desni ugao.

Izabranici Zlatka Dalića kontrolisali su meč od početka do kraja, ali je u finišu Poljud "zaleđen". U trećoj minuti nadoknade Velsu je poravnanje i bod donio Nathan Broadhead.

Ranije je u sklopu ove grupe Turska nakon preokreta na gostujućem travnjaku savladala Armeniju sa 2:1.

Španija je u grupi A pobijedila Norvešku koja je u goste u Malagu stigla bez povrijeđenog Erlinga Haalanda. Završilo je 3:0. Golove su postigli Olmo u 13., te iskusni Joselu u 84. i 85. minuti.

U duelu grupe I Rumunija je kao gost savladala Andoru sa 2:0.