Serie A
Inter pobjedom u derbiju 10. kola izbio na drugu poziciju
Inter je sa sedmom ovosezonskom pobjedom izbio na drugu poziciju i tako na najbolji način iskoristio remi Napolija i Rome
29.10.2018. u 22:25
Mauro Icardi i Marcelo Brozović

U derbiju desetog kola Serie A, kojim je ujedno i zaključena ova runda italijanskog fudbalskog šampionata, Inter je na Olimpicu sa 0:3 savladao Lazio.

Gosti iz Milana u vodstvo su stigli u 28. minuti, i to peti prvenstvenim pogotkom Maura Icardija u ovoj sezoni.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena prednost Intera udvostručio je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović.

Drugim pogotkom večeras za 0:3 Icardi je riješio pitanje pobjednika u ovom meču.

Inter je sa sedmom ovosezonskom pobjedom izbio na drugu poziciju i tako na najbolji način iskoristio remi Napolija i Rome. Lazio, za koji je bivši bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao cijeli meč, ostao je na četvrtom mjestu sa 18 bodova, četiri manje od večerašnjeg rivala.