Gradski derbi
Inter razbio Milan i otišao u finale: Džeko slavi, Krunić tuguje
Inter se poslije 11 godina plasirao u finale Kupa Italije.
19.04.2022. u 23:00

Tim Simonea Inzaghija je u polufinalu izbacio gradskog rivala Milana. Nakon 0:0 u prvom meču, Inter je slavio u revanšu sa 3:0.

Inter je do pobjede vodio raspoloženi Lautaro Martinez, strijelac dva gola, a pogodio je i Gosens.

Argentinac koji je sa sunarodnjakom Joaquinom Correom predvodio napad Intera, mrežu Milana načeo je lijepim golom u četvrtoj minuti, a drugi put pogodio je u 40. minuti.

Milan se nakon toga nije uspio vratiti u igru. Pogodili su u 67. minuti, ali im je nakon reakcije iz VAR sobe i pregleda snimka gol poništen.

U 82. minuti Gosens je postavio konačan ishod duela.

Prva je ovo pobjeda Simonea Inzaghija u četvrtom ovosezonskom okršaju s Milanom.

Inter i Milan nastavit će borbu u prvenstvu kao glavni kandidati za scudetto.

Edin Džeko u igru je ušao u 70. minuti, a Rade Krunić u timu Milana samo dvije minute poslije.

Inter će imati priliku da osmi put u klupskoj historiji podigne trofej Kupa. Posljednji put ovo takmičenje osvajali su u sezoni 2010/2011. i od tada nisu igrali finala.

Za trofej će se Inter boriti protiv Juventusa ili Fiorentine 11. maja na stadionu Olimpico.