Dva gola Martineza
Inter se namučio kod najslabije ekipe u ligi, veliki doprinos Džeke u kreiranju preokreta
Inter se namučio, ali slavio na gostovanju kod Cremonesea, posljednjeplasirane ekipe Serie A.
28.01.2023. u 19:53

Tim iz Milana slavio je rezultatom 1:2 i to poslije preokreta.

Poslije uvodnog pritiska Intera, u 11. minuti uslijedio je šok za ekipu Simonea Inzaghija. Okereke je zabio eurogol, jedan od najljepših u Italiji ove sezone, za 1:0.

Interu je za poravnanje trebalo deset minuta. Lautaro je pogodio nakon što je golman domaćih kratko odbio loptu poslije udarca Džeke.

Martinez je u 65. minuti kreirao potpuni preokret. Asistirao mu je Džeko, a za Dijamanta je ovo bila četvrta asistencija u sezoni.

Da će Džeko ostati na osam pogodaka postignutih u Serie A ove sezone bilo jasno u 76. minuti kada je zamijenjen, a umjesto njega na travnjak je ušao Lukaku.

Inter je drugi na tabeli sa 40 bodova, a Cremonese je ostao na 20. poziciji sa svega osam osvojenih bodova, što je devet manje od zone ispadanja.

Tabelu Serie A predvodi Napoli koji ima 50 bodova na kontu, uz meč manje od drugoplasiranog Intera.