Eurobasket
Juniori BiH porazili Mađarsku, sutra protiv Ukrajine
Najbolji u našoj selekciji bili su Deni Radak i Đorđe Topolović sa po 18 poena
02.08.2019. u 22:49

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom protiv Mađarske 76:60 krenula je u borbu za pozicije od 9. do 16. mjesta na Eurobasketu B divizije.

Naša selekcija je većim dijelim utakmice bila bolji tim i na kraju zasluženo stigla do trijumfa.

Kvalitetna igra u odbrani bila je presudna za dobar rezultat i prednost od 18:6 poslije prve četvrtine.

Mađari su u drugoj dionici zaigrali mnogo bolje, a naša odbrana nije funkcionisala kao u uvodnih deset minuta urakmice. Iako su protivnici drugu četvrtinu sa 25:18 riješili u svoju korist, bh. juniori su na pauzu otišli s pet poena prednosti (36:31).

U trećoj četvrtini naša selekcija ponovo je uspjela podići nivo igre, pa su u odlučujućih deset minuta naši košarkaši ušli s 13 poena viša (53:40). Ova prednost bila je ključna za konačnih 76:60.

Najbolji u našoj selekciji bili su Deni Radak i Đorđe Topolović sa po 18 poena.

Već sutra 20.45 sati naša selekcija igra protiv Ukrajine.