Serie A
Juve razbio Fiorentinu: Ronaldo "poništio" Trezegeuta
Juventus je zahvaljujući  golovima iz penala slavio ubjedljivo protiv Fiorentine u prvoj utakmici nedjeljnog programa 22. kola italijanske Serie A.
02.02.2020. u 14:26

Stara dama je zasluženo trijumfovala sa 3:0. Meč su prelomili penali koje je u golove pretvarao Cristiano Ronaldo.

Prvi je put Portugalac bio siguran u 40. minuti, a drugi pogodak iz penala, a svoj sedmi sa 11 metara ove sezone, dao je u 80. minuti. U oba slučaja intervenisao je VAR. Konačnih 3:0 postavio je De Ligt u nadoknadi vremena.

Ronaldo sada na kontu ima 19 golova i drugi je na listi strijelaca u Serie A, sa četiri pogotka manje od Cire Immobilea.

Jedan od najboljih igrača svijeta postao je i prvi igrač Stare dame koji je nakon 2005. godine davao golove u devet uzastopnih utakmica Serie A. Ranije je to uradio David Trezegeut.

Miralem Pjanić igrao je cijeli duel.

Za Juventus je ovo bila 17. pobjeda u sezoni i sada ima 54 boda, šest više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Intera.