Serie A
Juve se mučio do 95. minute, Roma i Džeko slavili u Udinama
Vučica je slavila sa 4:0, a Dijamant se nije upisao u listu strijelaca
30.10.2019. u 22:59

Fudbaleri Juventusa ponovo su se mučili, ali su na kraju golom u 95. minuti došli do pobjede protiv Genoe (2:1).

Stara dama je skoro kompletno drugo poluvrijeme imala igrača manje, ali je tek u nadoknadi probila gostujući bunker. Juve je poveo u 36. minuti golom Bonuccija, ali je pet minuta kasnije Kouame izjednačio.

Gosti su u 51. minuti ostali sa igračem manje (Cassata - dva žuta), a u 87. minuti isključen je u domaći veznjak Rabiot. Kada se činilo da će Juve kiksati sudija Giua je u 95. minuti dosudio penal, a sa bijele tačke siguran je bio Ronaldo.

Edin Džeko je sa Romom protutnjao kroz Udine, a Vučica je slavila sa 4:0. Zanimljivo, Dijamant se nije upisao u listu strijelaca.

Identičnim rezultatom slavio je i drugi rimski klub. Lazio je pred domaćim navijačima savladao Torino.

Napoli je kiksao na domaćem terenu remiziravši sa Atalantom (2:2), a pobjede su ostvarili Cagliari i Fiorentina.