Gradonačelnica čestitala
Karić o plasmanu Hrvatske u polufinale SP-a: Raduju nas uspjesi naših komšija
Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić oglasila se večeras na Facebooku te čestitala reprezentaciji Hrvatske na plasmanu u polufinale Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.
09.12.2022. u 20:09

- Raduju nas uspjesi naših komšija! Čestitamo reprezentaciji Hrvatske na plasmanu u polufinale Svjetskog prvenstva - navela je Karić.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske prvi je učesnik polufinala Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru nakon što je napravila čudo i u četvrtfinalu izbacila moćni Brazil. Poslije 90 minuta borbe bilo je 0:0, a onda je utakmica ušla u produžetke. Neymar je zabio za 1:0 u nadoknadi prvog produžetka, a Bruno Petković izjednačio je pogotkom u 117. minuti. Hrvatska će u polufinalu igrati s pobjednikom utakmice Argentine i Nizozemske.