Iznenađenje u grupi E
Khalilzada slalomom šokirao Hrvatsku
Viceprvak svijeta nakon pet kola na kontu ima 10 bodova
09.09.2019. u 19:53

Fudbalska reprezentacija Azerbejdžana osvojila je prvi bod u kvalifikacijama za EURO 2020.

Azerbejdžan je pred svojim navijačima u Bakuu hrabrom igrom remizirao protiv Hrvatske rezultatom 1:1.

Dobro je Hrvatska ušla u meč i početni pritisak kapitalizirala u 11. minuti pogotkom Luke Modrića sa bijele tačke. Prethodno je u šesnaestercu Azerbejdžana rukom igrao Anton Krivotsyuk.

Hrvatska je i poslije vodećeg gola nastavila sa napadima. Pokušao je Rebić dva puta, a onda i Vlašić, no istakao se raspoloženi golman Emil Balayev.

Azerbejdžan je preko Nazarova u finišu prvog dijela zatresao mrežu Hrvatske, međutim gol je poništen zbog ofsajda.

Tim koji sa klupe predvodi hrvatski stručnjak Nikola Jurčević je i u 67. minuti zabio, ali je ponovo svirana nedozvoljena pozicija.

Bila je to uvertira za izjednačujući gol Azerbejdžana u 72. minuti. Khalilzada je kao u slalomu prošao kroz odbranu Vatrenih i poslao loptu iza leđa nemoćnog Livakovića.

Viceprvak svijeta nakon pet kola na kontu ima 10 bodova. Mađarska je na drugom mjestu sa bodom manje, ali i utakmicom manje. Po šest bodova iz četiri odigrana meča imaju Vels i Slovačka, dok Azerbejdžan sada na kontu ima jedan bod.

U ovoj grupi večeras se sastaju Mađarska i Slovačka.