Kvalifikacije za EP
Kiks u Kišnjevu: Zmajići u finišu ostali bez pobjede protiv Moldavije
Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Moldavije na gostovanju u Kišnjevu u 6. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.
08.09.2020. u 19:43

VEZANI TEKST - Sjajna akcija: Beganović pogodio za vodstvo BiH protiv Moldavije

Zmajići su imali vodstvo do finiša utakmice, a bez pobjede su ostali u 87. minuti kada su domaći izjednačili golom iz jedanaesterca.

Prvo poluvrijeme završilo je bez većih uzbuđenja i bez golova.

Bh. tim poveo je u 49. minuti, kada je Amar Beganović iskoristio sjajnu asistenciju Zinedina Mustedanagića i pogodio za 0:1.

Nakon toga Moldavija se razigrala, a do izjednačenja je mogla u 68. minuti kada je rezervista Zlomislić zaustavio pokušaj Stine.

Ipak, u 87. minuti nije bilo spasa. Beganović je srušio Stinu, austrijski sudija Gishamer pokazao na bijelu tačku, a Craciun pogodio za konačnih 1:1.

Moldavija - Bosna i Hercegovina 1:1 (0:0)

Stadion: Zimbru, Kišinjev. Sudija: Sebastian Gishamer (Austrija). Strijelci: 0:1 - Beganović (49), 1:1 - Craciun (87-penal). Žuti kartoni: Revenco, Craciun, Gulceac (Moldavija), Salčin, Pidro, Mustedanagić (BiH).

MOLDAVIJA: Victor Straistari, Vadim Dijinari, Cristian Dros, Alexandr Belousov, Victor Stînă, Ioan-Calin Revenco, Artur Craciun, Iaser Țurcan, Gheorghe Suciu (46. Artiom Carastoian), Vitalie Damaşcan (65. Vadim Gulceac), Nicky Clescenco (54. Marius Iosipoi). Selektor: Alexandru Guzun.

BOSNA I HERCEGOVINA: Vladan Kovačević (46. Martin Zlomislić), Adrian Leon Barišić, Ševkija Resić (76. Vladimir Bradonjić), Amar Beganović, Zinedin Mustedanagić, Jovo Lukić (62. Nedim Hadžić), Marijan Ćavar (85. Andrej Đokanović), Đani Salčin, Mateo Marić, Selmir Pidro, Đorđe Milojević. Selektor: Slobodan Starčević.