Minimalac Širokog
Kompletirano 1. kolo PLBiH: Tuzlaci nemoćni na Pecari
Fudbaleri Širokog Brijega savladalis u Tuzla City u posljednjem meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
02.08.2020. u 21:53

Domaći su na Pecari slavili 1:0, a strijelac jeedinog gola bio je Stipe Jurić u 12. minuti.

Širokobriježani su poveli, a ispostavit će se došli do tri boda, iz prve ozbiljnije akcije.

Nakon lijepe akcije Jurilj je uposlio Jurića, a ovaj bez problema pogodio za 1:0.

Nakon toga u dva navrata prilike je imao i Pervan, ali se do poluvremena rezultat nije mijenjao.

U nastavku meča gosti su pokušali stići do izjednačenja, ali bezuspješno. Najbolju priliku imali su u 75. minuti kada je Ubiparip šutirao pored gola.

Tim sa Pecare trijumf je mogao potvrditi u 86. minuti, ali je golman Fejzić zaustavio pokušaj Pervana.