PLBiH, 11. kolo
Komšijski derbi: Posušje ispustilo 2:0 protiv Širokog Brijega
Fudbaleri Posušja i Širokog Brijega podijelili su bodove u komšijskom derbiju koji je u sklopu 11. kola odigran na Mokrom docu.
26.09.2021. u 16:54

Meč je završen rezultatom 2:2, a sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Nakon što su u prvih 45 minuta mreže mirovale, Posušje je povelo u 50. minuti, a strijelac je bio Luka Begić.

Golu je prethodila stativa, koju je pogodio Leko, a odbijenu loptu "pokupio" je Begić i zakucao u mrežu nemoćnog Miškića.

U 65. minuti već je bilo 2:0. Udarac Leke je izblokiran, lopta se odbila do Zvonimira Vukoje, koji je pogodio za veliko slavlje na Mokrom docu.

No, gosti se ne predaju i u finišu stižu do boda. Mujan je u 80. minuti sa bijele tačke smanjio na 2:1, a isti igrač je u 90. minuti poogodio za konačnih 2:2.