Serie A
Konačno pobjeda: Krunić sa klupe pratio preokret Milana u gostima kod Genoe
Na gostovanju kod Genoe Rossoneri su slavili s 2:1, i to nakon preokreta
05.10.2019. u 22:45

Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, fudbaleri Milana uspjeli su konačno zabilježiti pobjedu. Na gostovanju kod Genoe Rossoneri su slavili s 2:1, i to nakon preokreta.

Genoa je povela čeriti minute prije kraja prvog poluvremena golom Schonea.

Da nije bio zadovoljan igrom svoje ekipe koja je u posljednje vrijeme u katastrofalnoj formi, trener gostujućeg tima pokazao je već na poluvremenu. U svlačionici su ostali Calhanoglu i Pitek, a priliku od prvi minute drugog dijela dobili su Paqueta i Leao.

Poslije sedam minuta igre u nastavku Hernandez je pogodio za izjednačenje. Pet Samo četiri minute kasnije sudija je pokazao na bijelu tačku za goste, a potom je isključio i Davidea Biraschija.

Siguran izvođač najstrožije kazne za goste bio je Franck Kessie, što je i bio konačan rezultat.

Vrijedi napomenuti da je i Milan utakmicu završio s deset igrača jer je u 79. minuti Calabria zaradio drugi žuti karton.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić treću ovosezonsku pobjedu svog tima pratio je s klupe za rezervne igrače.

Golove s utakmice Genoa - Milan možete pogledati OVDJE.