Turska
Konya savladala Fener, Šehića minute dijelile minute od novog clean-sheeta
Fudbaleri Konyaspora upisali su petu pobjedu u ovoj sezoni turske Super lige nakon što su porazili Fenerbahče s 2:1.
30.10.2021. u 20:17

Ekipa u kojoj nastupaju četvrica bh. fudbalera povela je već u trećoj minuti golom Dikmena, da bi samo osam minuta kasnije Bardakci udvostručio prednost ekipe koju je večeras kao kapiten predvodio bh. reprezentativac Ibrahim Šehić.

Šest minuta, ne računajući sudijsku nadoknadu, djelilo je "jedinicu" Zmajeva od četvrtog ovosezonskog clean-sheeta, ali je na kraju Kahveci pogodio u 84. minuti za konačnih 2:1.

U današnjem susretu priliku je dobio i bivši fudbalera Sarajeva Amar Rahmanović, koji je zaigrao od 78. minute, dok je Marin Aničić pobjedu nad turskim velikanom pratio sa klupe.

Četvrtog bh. fudbalera, Amira Hadžiahmetovića, danas nije bilo u sastavu Konyaspora, koji se ovom pobjedom popeo na peto mjesto tabele turske Super lige.