Stigla u Sarajevo
Lana Pudar u BiH donijela medalju sa Svjetskog prvenstva
Lana Pudar, najbolja bosnaskohercegovačka plivačica, vratila se u domovinu nakon što je na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abu Dhabiju zabilježila još jedan historijski uspjeh za naš sport.
23.12.2021. u 18:21

VEZANI TEKST - Lana Pudar: Maštala sam o medalji, fenomenalan je osjećaj biti na pobjedničkom postolju

Čudesna Mostarka, koja je sa 15 godina bila jedna od najmlađih učesnica prvenstva, osvojila je bronzanu medalju u disciplini 200 leptir.

Lana Pudar je, sa bronzom oko vrata, stigla u bh. prijestolnicu, a na Sarajevskom aerodromu upriličena joj je dobrodošlica.

U trenutku kada je izašla pred okupljene, dočekana je gromoglasnim aplauzom...

Na SP još je nastupila u dvije discpline u kojim je također ostvarila zapažene rezultate.

Na 100 metara leptir osvojila je sedmo mjesto, dok je u dosciplini 50 metara leptir osvojila 23. mjesto.