Bundesliga
Lewandowski spriječio senzaciju na Allianz Areni
Fudbaleri Bayerna teškom pobjedom protiv Paderborna rezultatom 3:2 otvorili su 23. kolo Bundeslige.
21.02.2020. u 22:24

Paderborn je dobro namučio aktuelnog prvaka, ali Robert Lewandowski nije dopustio iznenađenje u Mihenu.

Serge Gnabry je u 25. minuti donio Bavarcima prednost, a u finišu prvog dijela, u 44. minuti Dennis Srbeny pogađa za 1:1.

Promjene rezultata nije bilo do 70. minute, kada prvi topnik Bavaraca Robert Lewandowski pogađa za 2:1. Tada se činilo da je prvak Njemačke slomio otpor gostiju, ali samo pet minuta kasnije još jedna lopta je završila iza leđa Manuela Neuera. Sven Michel je pogodio za 2:2.

Kada se činilo da ćemo na Allianz Areni vidjeti senzacionalan remi, Robert Lewandowski u 88. minuti postiže gol za pobjedu Bayerna. Poljskom golgeteru je ovo bio 25. gol u Bundesligi ove sezone.

Prošlosezonski prvotimac Sarajeva Rifet Kapić meč je pratio sa klupe.