Katar 2019
Liverpool golom u 99. minuti do titule prvaka svijeta
FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo igra se od 2000. godine, a ovo je prva titula za Liverpool
21.12.2019. u 21:06

Liverpool je postao novi svjetski klupski prvak nakon što je u današnjem finalu u Kataru nadigrao brazilski Flamengo.

Redsi su slavili sa 1:0 i to nakon produžetaka. Gol odluke postigao je Firmino u 99. minuti.

Neposredno pred kraj prvih 90 minuta viđena je prava drama.

Sudija današnjeg meča Abdulrahman Al Jassim je u 90. minuti dosudio penal za Liverpool nakon jednog starta nad Maneom. Potom je uslijedila VAR provjera i promjena odluke.

U produžecima se bolje snašao Liverpool. U 99. minuti Firmino je pogodio nakon lijepe akcije. Asistirao mu je Mane, Brazilac se lijepo oslobodio čuvara i pospremio loptu u mrežu.

FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo igra se od 2000. godine, a ovo je prva titula za Liverpool.  Najuspješniji je Real Madrid sa četiri, a Barcelona ima tri titule.

U utakmici za treće mjesto meksički Monterrey je nakon penala slavio protiv Al Hilala. Poslije 90 minuta bilo je 2:2.