ABA 2 liga
Lošu treću četvrtinu Sloboda platila petim ovosezonskim porazom
12.11.2019. u 23:13

Košarkaši Slobode zabilježili su peti poraz u ABA 2 ligi nakon što ih je sa 87:83 svladao Dynamic.

Domaći sastav tako je stigao do trećeg ovosezonskog trijumfa. Poslije uvodnih deset minuta timovi su bili u rezultatrskom egalu (20:20), da bi na poluvrijeme tuzlanski sastav otišao s prednošću 47:45.

Ipak, u nastavku meča ekipe Josipa Pandže nije najbolje reagovala, pa je Dynamic u odlučujućih deset minuta ušao sa deset poena prednosti (73:63).

Košarkaši Slobode uspjeli su u posljednoj dionici doći na dva poena zaostatka, no nedostajalo je snage da meč na kraju u finišu prelome u svoju korist, pa je domaćin trijumfovao sa 87:83.

Miroslav Pašajlić je bio najefikasniji igrač pobjedničkog tima sa 18 poena, dok je Vladimir Tomašević ubacio 22 poena za Tuzlake, a dobar je bio i Sani Čampara, koji je brojao do 18.

Sloboda će u narednom kolu u Mejdanu ugostiti Novi Pazar, koji je na 11. mjestu, dok je tuzlanski sastav jednu stepenicu više.