Triler završnica
Ludnica u Turskoj: Šehić primio četiri gola, radovao se u stotoj minuti, pogađali bh. fudbaleri
Nevjerovatnu utakmicu u turskom prvenstvu odigrali su Konyaspor i Kasimpaša.
18.02.2022. u 20:26

Viđeni su preokreti, triler završnica, osam pogodaka, a završilo je rezultatom 4:4.

Bon Ouanes je u sedmoj minuti matirao Šehića i doveo goste u vodstvo. Amilton je u 28. minuti izjednačio na 1:1, a preokret Konyasporu donosi Amar Rahmanović u 40. minuti.

Da bivši igrač Sarajeva ne bude jedini bh. fudbaler koji se upisao u strijelce pobrinuo se Haris Hajradinović, egzekutor izjednačujućeg pogotka za Kašimpašu u 46. minuti. Hajradinović je pogodio odmah nakon što je ušao s klupe.

Novu prednost Konyasporu donosi Dikmen u 52. minuti, a Ibrahim Šehić je treći put na meču savladan u 60. minuti kada je iz penala pogodio Bozuk.

Gosti su u prvoj minuti nadoknade poveli sa 4:3 golom Nabila, a u desetoj minuti nadoknade bod Konyasporu golom iz penala donosi Cikalleshi.

U timu Konyaspora cijeli meč su odigrali Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović, dok je Amar Rahmanović zamijenjen u 66. minuti.

Konyaspor je drugi na tabeli sa tabeli sa 49 bodova, a Kasimpaša je 13. sa 20 bodova manje.