Kapiten Zmajeva
Magični Dijamant "zasladio" pobjedu nad Starom damom
Za dobru partiju Džeko je nagrađen u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je devetim ovosezonskim pogotkom u Serie A postavio konačnih 2:0
12.05.2019. u 22:36

Fudbaleri Rome večeras su na Olimpicu u derbiju 36. kola s 2:0 savladali Juventus. Ovom pobjedom, čiji je jedan od glavnih kreatora bio kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, Vučica je zadržala realne šanse da u finišu italijanskog prvenstva izbori mjesto koje donosi plasman u Ligu prvaka.

Dijamant je prvo asistirao Alessandru Florenziju za vodeći pogodak Rome u 79. minuti, što je bila Edinova sedma ovosezonska asistencija.

Za dobru partiju Džeko je nagrađen u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je devetim prvenstvenim pogotkom u postavio konačnih 2:0 i ovjerio tri važna boda za Vučicu. Bio je ovo ukupno 87. gol Zmaja u dresu Rome u svim takmičenjima kojim se izjednačio s Abelom Balbom na sedmom mjestu najboljih strijelaca u historiji kluba s Olimpica.