Ligue 1
Mbappe i Neymar produžili pobjednički niz PSG-a
U 12 dosadašnjih kola PSG je upisao isto toliko pobjeda, a nakon večerašnjeg trijumfa drugoplasiranom Lilleu bježe 11 bodova
02.11.2018. u 22:45

U derbiju 12. kola francuske Ligue 1 prvoplasirani PSG s 2:1 je večeras na Parku prinčeva savladao Lille, prvog pratioca na tabeli.

Mreže u meču dva prvoplasirana tima mirovale su sve do 70. minute kada je Kylian Mbappe ekipu Thomasa Tuchela doveo u vodstvo. Bio je to njegov 11. prvenstveni pogodak ove sezone.

Šest minuta prije kraja Mbappe ponovo je zablistao. Ovoga puta je mladi napadač proigrao Neymara koji je devetim golom u šampionatu ove sezone udvostručio prednost Svetaca.

U trećoj minuti sudijske nadoknade gosti su stigli do utješnog pogotka, nakon što je Nicolas Pepe bio siguran izvođač najstrožije kazne koju je skrivio mladi Nijemac Thilo Kehrer.

Ovom pobjedom PSG je ostao na maksimalnom bodovnom učinku. U 12 kola upisali su isto toliko pobjeda, a nakon večerašnjeg trijumfa drugoplasiranom Lilleu bježe 11 bodova.