Bh. bacač kugle
Mesud Pezer: Ponosno sam pored srca nosio grb svoje domovine
Mesud Pezer osvojio je 11. mjesto u bacanju kugle na Olimpijskim igrama u Tokiju.
05.08.2021. u 08:57

Najbolji bh. bacač kugle u finalu, koje je održano rano jutros po našem vremenu, kuglu je bacio 20.08 metara, što je bilo dovoljno za 11. mjesto.

VEZANI TEKST - Mesud Pezer nastup u finalu Olimpijskih igara završio na 11. mjestu

U prvoj i drugoj seriji je prestupio, dok je u trećoj seriji bacio spomenutu dužinu koja mu nije bilo dovoljno za nastavak takmičenja i borbu za medalju.

- Od srca hvala svima na neizmjernoj podršci zbog mog plasmana u finale Olimpijskih igara.

U samom finalu moglo je puno bolje, ali to je sport. Takmičarski duh ponekad prati sportska sreća, ali nekad ga i zaobiđe - kazao je Pezer, dodavši:

- Zadovoljan sam svojim nastupom u Tokiju, bez obzira na to koje mjesto da sam zauzeo, ponosno sam pored srca nosio grb svoje domovine - istakao je naš bacač kugle.