2. Bundesliga
Mihojevićevom Aueu bod u gostima kod Karlsruhera
Poslije 13 kola Aue se nalazi na petoj poziciji, a  nisu na pravi način uspjeli iskoristiti poraz Stuttgarta i tako zaostatak za trećeplasiranim timom 2. Bundeslige smanjiti na samo jedan bod.
11.11.2019. u 22:43

Fudbaleri Erzgebirge Auea u posljednjem meču 13. kola 2. Bundeslige remizirali su na gostovanju kod Karlsruhera (1:1).

Utakmica zbog koje Marko Mihojević kasni na okupljanje fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, koje je danas počelo u Zenici, dobro je počela za njegov tim. Jan Hochscheidt je u sedmoj minuti poslije asistencije Floriana Krugera pogodio za 0:1.

No, strijelac vodećeg gola za goste u 41. minuti direktnim crvenim kartonom pokvario je večerašnji dojam, pa je Aue u nastavak susreta ušao s igračem manje. U takvom omjeru snaga gosti su držali prednost sve do 64. minute, kada je rezervista Anton Fink zabio za izjednačenje.

U preostalih 25 minuta Mihojevićev tim je uspio sačuvati aktivnih 1:1 i tako zabilježiti peti ovosezonski remi, a bh. reprezentativac je odigrao kompletan meč.

Nakon reprezentativne pauze Aue će na svm terenu ugostiti St. Pauli koji je trenutno na 11. poziciji.