Mrkaić presudio Tuzla Cityju, Borac preuzeo vrh
Fudbaleri Borca nakon dva meča bez pobjede, osvojili su puni plijen u jednom od derbija 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
17.09.2022. u 17:55

Tim Vinka Marinovića je na Gradskom stadionu u Srebreniku rezultatom 0:1 slavio protiv Tuzla Cityja.

Susret je odlučio rezervista Momčilo Mrkaić u 76. minuti. Napadač Banjalučana je pogodio iz gužve nakon kornera. On je na teren ušao u 51. minuti.

Najbolju šansu na meču domaći su imali početkom drugog poluvremena kada je poslije pokušaja Pantelića prečka spasila Borac.

U 86. minuti fudbaleri Tuzla Cityja tražili su penal nakon što je u šesnaestercu Borca lopta u ruku pogodila Gajića, a glavni arbitar Dragan Kesić pokazao je da se igra nastavi.

Za Tuzla City je ovo prvi domaći poraz u sezoni, a drugi vezani u Premijer ligi BiH.

Ekipa Dragana Jovića ostala je na 16 osvojenih bodova, dok Borac ima bod više i preuzeo je prvo mjesto na tabeli.