Pripreme
Ne pomaže ni Hazard: Bayern razbio zvijezde Reala, ubjedljiv i Arsenal
21.07.2019. u 10:09

Fudbaleri Bayerna savladali su Real Madrid u prvom meču na Međunarodnog kupa prvaka. Bavarci su u Houstonu slavili sa 3:1.

Madridski klub je u prvom dijelu igre stvorio više prilika, a je njemački prvak na odmor otišap s golom prednosti, a strijelac je bio Corentin Toliss.

Lewandowski je u 67. minuti povećava prednost Bayerna a 2:0, a samo dvije minute kasnije prelijep gol zabio je Serge Gnabry za 3:0. Počasni gol za Real djelo je Rodryga koji je u 85. minuti na spektakularan način postavio konačnih 3:1.

Bayern je posljednjih devet minuta utakmice igrao sa igračem manje nakon što je isključen golman Sven Ulreich.

U drugom susretu Arsenal nije imao većih problema te je sa 3:0 savladao Fiorentinu.

Nketiah je donio prednost Arsenalu u 15. minuti susreta. Isti fudbaler je u 65. minuti pogodio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Willock.

Naš Sead Kolašinac bio je starter, igru je napustio nakon prvog poluvremena kada ga je zamijenio Lacazette.