Copa America
Ne pomaže ni Messi: Argentina spašavala bod protiv Paragvaja
Argentina će u posljednjem kolu protiv Katara morati pobijediti ako žele prolaz dalje
20.06.2019. u 08:35

Fudbalskoj reprezentaciji Argentine ne ide ni sa Lionelom Messijem. Gaučosi nisu uspjeli da upišu pobjedu ni u drugom meču na Copa America.

U uzbudljivom duelu u Belo Horizonteu remizirali su protiv Paragvaja (1:1) i tako će u posljednjem kolu protiv Katara morati da pobijede ako žele proći dalje.

Paragvaj je poveo u 37. minuti poveo golom Richarda Sancheza. Argentina je izjednačila u 57. minuti kada je Messi pogodio sa bijele tačke. Pet minuta kasnije mogao je Paragvaj pogoditi sa bijele tačke, ali je Armani odbranio udarac Derlisa Gonzaleza.

Kolumbija je u ovoj grupi osigurala prvo mjesto pobjedom protiv Katara (1:0). Jedini gol na meču postigao je Duvan Zapata u 86. minuti meča.