Kvalifikacije za SP
Nema Ziyecha, nema problema: Halilhodžićev Maroko razmontirao Gvineju Bisau
Fudbalska reprezentacija Maroka, na čijoj klupi sjedi poznati bh. stručnjak Vahid Halilhodžić, večeras je upisala visoku pobjedu (5:0) protiv Gvineje Bisau.
06.10.2021. u 22:54

VEZANI TEKST - Vaha prekrižio zvijezdu reprezentacije: Nema tolerancije, prvi put u karijeri to vidim

U drugom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine selekcija sa sjevera Afrike povela je pogotkom svoje prve zvijezde. Fudbaler Paris Saint-Germaina Achraf Hakimi pogodio je u 22. minuti za 1:0.

U prvom minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena veznjak Watforda Imran Louza bio je siguran sa bijele tačke za 2:0.

Poslije samo četiri minute igre u nastavku meča Ilias Chair je povisio na 3:0, da bi napadač turskog Hatayspora Ayoub El Kaabi postavio konačnih 4:0.

To što u sastavu reprezentacije nema Hakima Ziyecha, čini se da Maroku za sada ne pravi probleme. Konačnih 5:0 postavio je Munir El Haddadi u 82. minuti susreta.

Nakon dvije odigrane utakmice Marokanci prevođeni legendarnim Vahom su vodeći tim grupe I afričkih kvalifikacija za naredni Mundijal, a sljedeći meč igraju za tri dana protiv večerašnjeg rivala, ali u gostima.