Bez golova
Netaknute mreže na meču BiH i Mađarske
Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas u prijateljskom meču u Telkiju neriješeno 0:0 sa selekcijom Mađarske.
13.04.2021. u 16:33

U 12. minuti dobru priliku za domaći tim imala je Bernadett Zagor kad se odlično izborila za poziciju za šut iskosa sa desne strane kaznenog prostora bh. tima, ali je Envera Hasanbegović odlično intervenisala i izbacila loptu u korner.

Bh. golmanica je bila na visini zadatka i tri minute poslije nakon šuta Petre Kocsan sa lijeve strane.

Alma Krajnić je u 23. minuti imala dobar pokušaj sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodila stativu.

Diana Csanyi je u 26. minuti šutirala iskosa sa desne strane, a lopta ovaj put odlazi pored gola.

Dvije minute poslije Krajnić je još jednom pokušala sa distance, međutim nije bila precizna. Malo poslije šut sa desne strane imala je i Dajana Spasojević koji brani golmanica Fruzsina Schildkraut.

Spasojević je još jednom imala priliku u 55. minuti kad loptu sa 15-ak metara šalje preko gola.

Šansi više nije bilo do 83. minute kad kapitenka Mađarske Fanni Vago ulazi u šesnaesterac bh. tima i šutira pored gola.

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović (66. Indira Faković), Nikolina Vujadin, Melisa Hasanbegović, Dajana Spasojević, Marija Ana Milinković (84. Gloria Slišković), Selma Kapetanović, Minela Gačanica (46. Sofija Krajšumović), Naida Haračić (56. Maja Hrelja), Alma Kamerić, Alma Krajnić (66. Maja jelčić), Elma Husić (46. Fadila Mujkić). Selektorka: Samira Hurem.