Premier liga
Newcastle poveo na Old Traffordu, pa doživio težak poraz
Manchester United je u susretu 19. kola Premier lige s uvjerljivih 4:1 savladao Newcastle i tako stigao do sedme pobjede u sezoni
26.12.2019. u 20:32

Fudbaleri Manchester Uniteda u susret 19. kola s uvjerljivih 4:1 savladali su Newcastle na Old Traffordu i tako stigli do sedme pobjede u ovoj sezoni Premier lige.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po domaći sastav. Naime, prvi su u vodstvo stigli gosti golom Longstaffa u 17. minuti susreta.

Ovaj pogodak kao da je naljutio izabranike Olea Gunnara Solskjaera pa su do kraja prvog poluvremena tri lopte završile u mreži Svraka.

Prvo je Martial u 24. minuti izjednačio na 1:1, da bi Greenwood u 36. pogodio za totalni preokret kluba sa Old Trafforda. Četiri minute prije kraja prvog dijela Rashford je zabio za 3:1.

Poslije šest minuta igre u nastavku Martial je drugim golom večeras povidio na 4:1, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Golove s utakmice Manchester United - Newcastle pogledajte OVDJE.