Nijemci uraganom u drugom poluvremenu otpuhali Grke i izborili polufinale
Košarkaška reprezentacija Njemačke plasirala se u polufinale Eurobasketa.
13.09.2022. u 22:37

Nijemci su u četvrtfinalnom meču pregazili Grčku rezultatom 107:96.

Njemačka je na poluvremenu imala minus četiri (57:61), ali domaćin Eurobasketa je u drugom poluvremenu pokazao snagu. U trećoj dionici Nijemci su serijom 20:1 otišli na plus 15 (77:62).

Grčka je u trećoj četvrtini postigla svega 10 poena, Njemačka 26, pa su Schroder i društvo deset minuta odluke dočekali sa 12 poena prednosti (83:71).

Pet minuta prije kraja Giannis Antetokounmpo je dobio drugu nesportsku ličnu grešku i za njega je to bio kraj meča, kod rezultata 96:82.

Njemačka je do 100. poena na meču došla četiri i po minute prije kraja 100:82, što je možda i najbolji pokazatelj kakvu odbranu je igrala Grčka.

Antetokounmpo je duel završio s 31 poenom na kontu, uz sedam skokova i osam asistencija, dok je Schrooder kod Nijemaca postigao 26 poena uz osam asistencija.

Nijemce je slušao i šut za tri poena. Postigli su 17 trojki iz 30 pokušaja, naspram devet trojki koliko su pogodili Grci iz 29 pokušaja.

Njemačka će u polufinalu igrati sa Španijom, koja je ranije nadigrala Finsku.