NBA liga
Nurkić pogodio tricu, minutaža za Musu, Dončić blistao, Thompson "poludio"
Klay Thompson srušio je rekord NBA lige po broju pogođenih trica u jednoj utakmici
30.10.2018. u 08:43

Portland Trail Blazersiu pobijedili su Indiana Pacerse i stigli do četvrtog ovosezonskog trijumfa u NBA ligi.

Tim Jusufa Nurkića slavio je rezultatom 103:93, a bh. centar je za 17 minuta na parketu ubacio pet poena, od čega prvu zvaničnu ovosezonsku tricu, te dodao pet skokova.

Brooklyn Netsi poraženi su od New York Knicksa sa 115:96, a Džanan Musa je za četiri minute ubacio dva poena.

Sjajnu noć imao je Luka Dončić u pobjedi Dallas Mavericksa. Slovenski košarkaš je ubacio 31 poen, a njegov tim je poražen sa 113:108.

Golden State Warriorsi pobijedili su Chicago Bullse 149:125, u prvom poluvremenu Warriorsi su Bullsima zabili 92 poena, a Klay Thompson srušio je rekord NBA lige po broju pogođenih trica u jednoj utakmici.

Iz 24 pokušaja pogodio je sjajni Thompson 14 puta, popravio rekord koji je držao njegov saigrač Steph Curry, zaustavio se na 52 poena, a to je sve učinio u 27 minuta!