Slavlje Tuzlaka
OKK Sloboda u drugom poluvremenu slomila otpor Bosne Royal
Božović je na kraju i bio prevaga u ekipi pobjednika sa 30 poena i 18 skokova
21.10.2018. u 22:28

Košarkaši OKK Slobode pobjedom su startali u novoj prvenstvenoj sezoni, pobijedivši večeras u dvorani Mejdan ekipu sarajevske Bosne Royal rezultatom 83:73 (25:26, 18:17, 14:13, 26:17).

Utakmica je u prvom dijelu velikim dijelom bila u egalu, mada je domaći sastav češće bio u vodstvu. Nije bilo prilike da se jedna ili druga ekipa rezultatski značajnije “odlijepe“, pa je i poluvrijeme završeno bez pobjednika - 43:43.

U ovom dijelu susreta najistaknutiji igrači bili su Milivoje Božović sa 17 poena, odnosno u ekipi Studenata Leland  King koji je upisao 18 poena.

Na krilima Božovića tuzlanski tim je u nastavku dominirao i lagano stvarao prednost, u čemu su imali veliku podršku publike. Božović je na kraju i bio prevaga u ekipi pobjednika sa 30 poena i 18 skokova.

Osim Božovića, najviše poena u domaćem timu postigli su Zlatko Jovanović 16 i Jasmin Jakupović 12.

U ekipi Bosne Royal Leland King je postigao 23 (10 skokova), a Atif Durak 14 poena.