Olimpik nemoćan na Koševu: Sarajevo pobjeglo Želji na plus sedam
Ekipa Sarajeva je poslije dva vezana remija upisala 11. pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i na taj način povećala prednost nad konkurentima.
22.11.2020. u 16:47

Sarajevo je na stadionu Koševo u 15. kolu pobijedilo Olimpik rezultatom 2:0.

Bordo tim načeo je gradskog rivala u 27. minuti. Smušenost odbrane Olimpika iskoristio je Benjamin Tatar. Milović je poslije centaršuta Hebibovića pokušao glavom vratiti loptu golmanu Hadžiću, ali je Tatar bio brži i vrhom kopačke donio vodstvo Sarajevu.

Bio je to i konačan ishod prvog dijela. Rezultat se nije mijenjao do 59. minute, a onda strijelac prvog gola Tatar asistira Fanimu, a engleski internacionalac postiže treći ovosezonski gol u sezoni.

Olimpiku je ovo čak 12 poraz u sezoni i posljednji je na tabeli, a ekipa će u narednim danima dobiti novog trenera. To će po svemu sudeći biti Slavko Petrović, koji je večeras posmatrao susret na najvećem bh. stadionu.

Sarajevo ima 37 bodova, sedam više od drugoplasiranog Željezničara i devet u odnosu na trećeplasirani Zrinjski.

U narednom kolu ekipa Vinka Marinovića, koja je još bez poraza, gostuje kod Veleža. Rođeni su danas remizirali na gostovanju kod Krupe rezultatom 1:1.

Posljednju utakmicu 15. kola igraju Široki Brijeg i Radnik (17 sati).