Zvijezda Liverpoola
Ošamućeni Mane hirurški precizan: Dobio žestok udarac u glavu, a onda postigao golčinu
Senegal se plasirao u četvrtfinale Afričkog kupa nacija.
25.01.2022. u 20:13

Senegalci su među osam najboljih prošli zahvaljujući pobjedi nad Zelenortskim Otocima rezultatom 2:0.

Iako je od 57. minute imao dva igrača više, Senegal se dosta mučio, a prednost im je donio Sadio Mane u 63. minuti.

Zvijezda Liverpoola teško je stradala u 53. minuti. Radilo se o žestokom sudaru s golmanom Zelenortskih Otoka, koji je dobio crveni karton nakon pregleda VAR snimka.

Mane je još neko vrijeme izgledao kao ošamućen, ali uprkos tome upisao se u strijelce i tek onda napustio teren.

Nakon kornera lopta je došla do Manea koji je majstorski pogodio pod prečku i doveo Senegal u vodstvo. Pogodak pogledajte OVDJE.

U nadoknadi je Dieng potvrdio trijumf Senegala.