Superkup u Dohi
Pjaniću poslije drame prvi trofej u Turskoj
Za Bešiktaš je dobro počela 2022. godina.
05.01.2022. u 21:33

Aktuelni prvak Turske domogao se trofeja Superkupa, nakon što je u Dohi poslije penala slavio protiv Antalyaspora.

Poslije 90 minuta bilo je 1:1, a u produžecima su mreže mirovale. Bešiktaš je nakon penala trijumfovao ukupnim rezultatom 5:3.

Poveo je Bešiktaš pogotkom Hutchinsona u 33. minuti, a isti fudbaler je u 74. minuti zatresao vlastitu mrežu i donio Antalyasporu izjednačenje.

Miralem Pjanić uspio je osvojiti prvi trofej u Turskoj. Igrao je do 68. minute. Peharu u Kataru izmakao je drugom bh. fudbaleru Deniju Miloševiću koji je travnjak napustio četiri minute prije Pjanića.

Pjanić je osvojio ukupno deveti trofej u karijeri.

S Juventusom je četiri puta bio prvak Italije, dva puta je stizao do pehara Kupa, a jednom je kao član Stare dame osvojio i Superkup Italije. Kao član Barcelone osvojio je Kup Španije.