Odlučio jedanaesterac
Plavi vladaju Tuzlom: Brkić u gradskom derbiju srušio Slobodu
Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Slobodu u gradskom derbiju odigranom na Tušnju.
11.04.2021. u 16:56

Građani su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Goran Brkić iz jedanaesterca. Slobodi očito ne leži gradski rival, jer su posljednji trijumf ostvarili davne 2018. godine.

Sloboda je bolje otvorila utakmicu i u 2. minuti Kurtalić je pogodio prečku. Nakon dva uzastopna kornera, u gužvi pred golom Muminovića najbolje se snalazi Kurtalić i pogađa okvir gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu Tuzla City je imao u 34. minuti kada je Mehidić uhvatio volej, ali Golubović sjajnom reakcijom spašava Slobodu.

U nastavku meča nije bilo većih uzbuđenja do 66. minuta kada je sudija Bandić dosudio jedanaesterac za domaće. U borbi za loptu Ramića i Jusića, napadač domaćih je pao, a sudija iz Gruda pokazao je na bijelu tačku.

Brkić je namjestio loptu na kreč i snažnim udarcem matirao je Golubovića.

Sloboda je u 82. minuti imala priliku za izjednačenje, ali je Mujagićev udarac izblokiran.