Super liga
Pogodak Amira Hadžiahmetovića spasio Konyaspor od poraza
Fudbaleri Konyaspora remizirali su na svom terenu u duelu 41. kola turske Super lige, a duel s Trabzonsporom okončan je rezultatom 1:1.
11.05.2021. u 17:56

Iako su od 19. minute igrali s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona za Asana, gosti su bili ti koji su poveli.

Prednost Trabzonsporu donio je Baker u 64. inuti susreta.

Ipak, osam minuta prije kraja utakmice za izjednačenje je pogodio bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović. Za 24-godišnjeg veznjaka ovo je bio četvrti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Četvrti ovosezonski pogodak u prvenstvu za nekadašnjeg fudbalera Željezničara

Inače, osim nekadašnjeg fudbalera Željezničara starteri su danas bili Ibrahim Šehić i Amar Rahmanović (igrao do 69. minute), a svakako vrijedi istaći da je prvi golam Zmajeva i danas nosio kapitensku traku Konyaspora.

Šehić je u 59. minuti odličnom intervencijom zaustavio udarac Vitora Huga koji je išao u same rašlje.