NBA liga
Poraz Netsa Musa pratio sa klupe, Dončić debitovao sa deset poena
18.10.2018. u 08:52

Jedanaest utakmica odigrano je protekle noći na parketima NBA lige. Brooklyn Netsi bh. reprezentativca Džanana Muse tijesno su poraženi u gostima kod Detroit Pistonsa.

Pobjednika u ovom meču odlučila je jedna lopta, a tim iz "grada automobila" na kraju je slavio sa 103:100.

Najefikasniji igrač susreta bio je Caris LeVert u redovima gostujućeg tima sa 27 poena. Imao je dobru pomoć Spencera Dinwiddiea (23 poena), a Dženana Musa morat će pričekati narednu utakmicu za zvanični debi na NBA parketima. Naime, poraz svog tima pratio je sa klupe za rezerve.

Za razliku od Muse, drugi rookie u redovima Mrežica Rodions Kurucs za deset minuta na parketu ubacio je tri poena, te imao po jedan skok i asistenciju.

Blake Griffin bio je njbolji strijelac pobjednične ekipe. Zabio je 26 poena i upisao osam skokova i šest asistencija. Fantastičan je bio i Andre Drummond. Centar Pistonsa je postigao 24 poena i uhvatio 20 lopti!

U svom debiju u NBA ligi u dresu Dallas Mavericksa sjajni slovenski košarkaš Luka Dončić ubacio je deset ponena za 31 minut, koliko ih proveo na parketu, a njegov tim poražen je u gostima kod Phoenix Sunsa sa 121:100.