Afrički kup nacija
Poznati finalisti: Majstorija Mahreza Alžir odvela na megdan Senegalu
14.07.2019. u 23:16

Fudbalska reprezentacija Alžira drugi je finalista Afričkog kupa nacija nakon što je s 2:1 savladala selekciju Nigerije.

Protivnik selekciji sa sjevera Crnog kontinenta bit će reprezentacija Senegala koja je danas poslije produžetaka savladala Tunis i tako spriječila da u finalu gledamo duel komšija.

Alžir je poveo u 40. minuti susreta autogolom Troost-Ekonga.

Super Orlovi su u 72. minuti meča stigli do izjednačenja kada je Ighalo bio siguran s bijele tačke.

I dok su svi čekali produžetke, Riyad Mahrez je golom iz slobodnog udarca u petoj minuti sudijske nadoknade Pustinjskim lisicama trasirao put u finale.

Na kraju vrijedi spomenuti da je prvi polufinalni susret između Senegala i Tunisa odlučen autogolom u 100. minuti utakmice, a obje selekcije su tokom 90 minuta promašile po jedan penal.