Tokom prikazivanja filma koji govori o genocidu u Srebrenici, oko dvadesetak osoba protestovalo je ispred ulaza u zgradu nacionalnog javnog servisa uz transparent na kojem je pisalo "Srebrenica nije genocid".
U Crnoj Gori se Rezolucijom Skupštine, usvojenom 17. juna ove godine, zabranjuje javno negiranje postojanja ili umanjenje genocida u Srebrenici. Iz Uprave policije za sada nisu odgovorili na upit Radija Slobodna Evropa da li su preduzeli mjere protiv učesnika skupa koji su negirali genocid.
Portparolka SDP-a Amina Cikotić je ocijenila da je okupljanje pokazalo "trijumf" mržnje, nacionalizma i "srpskog sveta."
- Pozivam nadležne organe da postupe po svojim ovlaštenjima. Jednom moramo ovakvim stvarima stati u kraj kako bismo počeli svi da se oporavljamo i izlazimo iz nacionalističke matrice u koju su nas ubacili - napisala je Cikotić na Twitteru.
Neki ni dan danas ne mogu da se pomire s istinom i činjenicima.
— Amina Cikotić (@AminaCikotic) December 29, 2021
E ovo je očigledno taj trijumf o kom je danas premijer govorio. Trijumf mržnje i nacionalizma, trijumf spskog sveta.
Zbog ovoga će jačati građanska i nadjačati vas i vašu nazadnu huškačku politiku. pic.twitter.com/Xq2NjFNLXS
Protest su, kako se navodi, organizovale nevladine organizacije Pravoslavno bratstvo "Zavjetnici Tvrdoš Nikšić" i Pravoslavno bratstvo "Stupovi".
U ime okupljenih je Slavko Perošević kazao medijima da "zločin koji se dogodio u Srebrenici nikako ne može biti tretiran kao genocid", te da se "može razmatrati na nekim nivoima da li se u Srebrenici dogodio određeni zločin".