ABA 2 liga
Prva pobjeda Slobode u regionalnom takmičenju, Split pao u Mejdanu
Košarkaši OKK Slobode pobijedili ekipu Splita rezultatom 84:73 u susretu 4. kola ABA 2 lige
23.10.2019. u 19:02

U meču 4. kola ABA 2 lige, večeras su košarkaši OKK Slobode pobijedili ekipu Splita rezultatom 84:73 (27:23, 18:16, 19:14, 20:20).

Ovo je prva pobjeda Tuzlaka u ovom takmičenju, a ostvarena je pred oko 3.000 gledatelja.

Igrači trenera Josipa Pandže, za razliku od tri prethodne utakmice, odigrali su ujednačenim ritmom, bez velikih padova. Vodili su od početka do kraja, u drugoj četvrtini s +10 poena, a sačuvali su vodstvo na poluvremenu – 45:39.

Kada su u 15. minuti poveli sa 60:45, moglo se pretpostaviti da će bodovi ostati u dvorani Mejdan.

Iako su Splićani pretkraj treće četvrtine smanjili na 62:54, domaći im nisu dopustili da uhvate rezultatski priključak.

U 34. minuti sve je bilo jasno, borbeni i od publike podržani igrači OKK Slobode poveli su 74:61 i prednost nisu ispuštali do kraja.

U domaćem sastavu Amar Gegić ubacio je 16, Walter Denzel Gregg 14, Dejan Janjić 13, a Fahrudin Mangafić 12 poena.

U sastavu Splita Darko Bajo je postigao 20, Mateo Kedžo 12, a Toni Perković 10 poena.