1. HNL
Prvjenac Pece nije pomogao, veliki preokret Osijeka protiv Varaždina
Fudbaleri Osijeka kreirali su veliki preokret u utakmici 23. kola 1. HNL na gostovanju kod Varaždina sa 3:2, a strijelac za domaći tim bio je nekadašnji mladi reprezentativac BiH Demir Peco.
26.02.2021. u 20:31

Bivši fudbaler Radnika je u 15. minuti doveo Varaždin u vodstvo, što mu je bio prvjenac u dresu kluba u koji je stigao iz Radnika.

U 21. minuti već je bilo 2:= za domaći sastav, pogodio Venecuelanac Andris Herrera.

Ipak, ekipa Nenada Bjelice je u nastavku susreta uspjela kreirati veliki preokret.

Prvo je Ramon Mierez smanjio na 2:1 u 52. minuti iz penala, da bi Ivan Santini golom u 69. minuti anulirao prednost Varaždina.

Potpuni preokret Osijeku i pobjedu donio je Mihrez pogotkom u 79. minuti.

Još jednog bivšeg mladog Zmaja, Kerima Memije, nije bilo u sastavu Varaždina, dok je peco igrao do 47. minute.