Kraljevima samo bod
Real kiksao u gostima kod pretposljednje Osasune
Fudbaleri Real Madrida odigrali su samo 0:0 u gostima kod pretposljednje Osasune u posljednjem susretu subotnjeg programa 18. kola španske La Lige.
09.01.2021. u 22:59

Ovim remijem izabranike Zinedinea Zidanea od trećeplasirane Barcelone dijele samo tri boda.

Kako je igrao aktuelni prvak Španije večeras možda najbolje govori podatak da je prvu ozbiljniju šansu imao tek u 49. minuti preko Marca Asensija.

U 61. minuti zatresla se mreža domaćeg sastava poslije šuta Karima Benzema, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

I minut prije kraja utakmice ponovo se zatresla mreža Osasune, ovoga puta nakon udarca Tonija Kroosa, no i ovaj gol Kraljeva je poništen, iz istog razloga kao i Benzemin.

Remijem kod slabe Osasune Los Blancosi su propustili priliku da preuzmu lidersku poziciju, s obzirom da je današnji susret vodećeg Atletico Madrida i Athletic Bilbaa odgođen.