Debi Vasoskog
Rutinska pobjeda Sarajeva protiv Ljubuškog
Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Ljubuški u prijateljskoj utakmici rezultatom 4:0.
22.01.2022. u 16:32

Makedonski trener Aleksandar Vasoski upisao je debi na klupi tima sa Koševa, a priliku je dao gotovo svim igračima. Pošteđeni su bili jedino Velkoski i novo pojačanje Mujakić.

Sarajevo je u prvom poluvremenu imalo nekoliko dobrih prilika, međutim mreže su mirovale.

Sva četiri pogotka viđena su u nastavku.  Na samom početku drugog poluvremena Dupovac na asistenciju Pidre dovodi Sarajevu u vodstvo.

Bordo tim sredinom drugog dijela pogotkom Cmiljanića povećava prednost na 2:0. Pred kraj susreta viđena su još dva gola, strijelci su bili Ramić i danas odlični Cmiljanić.

Za Bordo tim od prve minute su igrali: Šahinović, Trako, Šabanović, Palić, Oremuš, Ališah, Kobiljar, Šećerović, Mešić, Ahmetović i Islamović.

Šansu u drugom dijelu su dobili: Kanurić, Hebibović, Dupovac, Ševelj, Pidro, Đokanović, T. Ramić, I. Ramić, Suljić, Varešanović, Cmiljanić.

FK Sarajevo naredni pripremni meč igra protiv ekipe Grude.