Kontrolni mečevi
Rutinski trijumf Želje u Neumu, Rustemović odlučio pobjednika u duelu premijerligaša
Fudbaleri Željezničara u kontrolnom meču savladali su ekipu Neuma sa 3:0, dok je Tuzla City bio bolji od Veleža s 1:0.
27.01.2021. u 15:46

Plavi s Grbavice susret protiv člana Druge lige FBiH - Jug počeli su u sastavu: Fejzić, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Bojo, Alispahić, Veselinović, Kendeš, Lendrić, Juričić.

Ekipa Amara Osima do prednosti je stigla u samom finišu prvog poluvremena. Najstrožu kaznu koju je izborio Mladen Veselinović u gol je pretvorio Luka Juričić.

Osim pogotka Juričića vrijedi izdvojiti i šansu Mehmeda Alispahića koji je u 34. minuti iz dobre pozicije šutirao pored gola.

U nastavku meča Ledrić je u 67. minuti povisio na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio mladi Salko Nargalić golom u 72. minuti susreta, isti igrač je samo nekoliko minuta ranije pogodio prečku protivničkog gola.

Vrijedi napomenuti da je priliku sredinom drugog poluvremena dobio i Jasmin Čeliković, koji se prije tri dana priključio pripremama Plavih, a koji je pod ugovorom s Rijekom.

U pripremnom susretu dva premijerligaša koji je počeo u isto vrijeme kada i duel u Neumu, Tuzla City je s 1:0 savladao ekipu Veleža.

Pobjednik u ovom meču odlučen je poslije prekida kada je Edin Rustemović u 51. minuti pogodio iz slobodnjaka.