Turska
Šehićev Erzurum preokretom u finišu stigao do pobjede
28.12.2019. u 14:05

Devetu ovosezonsku pobjedu u prvoj ligi Turske fudbaleri Erzurumspora izborili su na gostovanju kod Umraniyespora, gdje su slavili s 2:1.

Sve zanimljivo desilo se u drugom poluvremenu, a domaći sastav je do vodstva stigao u 62. minuti susreta kada je Okumus matirao našeg Ibrahima Šehića.

Ipak, ekipa bosanskohercegovačkog reprezentativca, koja trenutno zauzima drugu poziciju u drugom rangu turskog fudbala, uspjela je u posljednjih deset minuta napraviti totalni preokret.

Prvo je Karakullukcu u 80. minuti poravnao rezultat na 1:1, da bi samo dvije minute kasnije Obertan pogodio za pobjedu gostujućeg tima. Jasmin Šćuk, bh. internacionalac koji je Šehićev timski kolega, odigrao je svih 90 minuta za Erzurum.

Šehićev tim sada za vodećim Hayatsporom zaostaje šest bodova, no lider ima utakmicu manje.